Poznáte to, keď sa v rámci detských hier pripletiete k starej mame a so zvedavými detskými očkami sledujete, ako jej spod háčika vychádza niečo zázračné. Zrazu to chcete vyskúšať i vy a ani sa nenazdáte, už čarujete s háčikom celkom sami. Práve moja babka, zdatná umelkyňa s háčikom, ma zaúčala do tajov háčkovania. Stále si pamätám na prvé dielka, rodiace sa pod jej dohľadom. Jej láskavý pohľad a dobré rady ostanú navždy v mojom srdci.

Aby ostalo všetko v rodine, pliesť ma naučila mama. Koľko sme sa spolu nasmiali, kým som zvládla základy. Potom to už išlo ako po masle, dodnes mám odložené svoje prvé pokusy, ktoré som vtedy pokladala za vrchol svojho umenia. Som vďačná ženám môjho rodu, že ma priviedli k láske, ktorá sa stala vášňou. Tá neutíchla ani po rokoch a s radosťou ju vtkávam do čiapok, šálov a všetkého, čo pre vás vyrábam.

Dnes, po rokoch, keď neobsedím bez háčika či ihlíc v ruke, si uvedomujem, aké mám šťastie, že sa môžem naplno oddať niečomu, čo ma skutočne napĺňa. 

Značka Zapletalka vznikla spojením mojej lásky k pleteniu a prírodným priadzam. Tvorím kvalitné, nadčasové, dobre kombinovateľné vecičky, ktoré vám pri správnej starostlivosti budú slúžiť roky. Pletiem poctivo ručne z kvalitných prírodných priadzí ako merino, alpaka, vlna, ľan, dbám nielen na vzhľad a kvalitu, ale je mi blízky aj koncept udržateľnosti. Tieto priadze majú nielen vynikajúce vlastnosti, ale nezaťažujú životné prostredie.

Do každej vecičky vkladám kus samej seba, celý proces od prvotného nápadu, či hľadania inšpirácie, cez výber vhodnej priadze,  samotné pletenie, fotenie až po balenie vecičky prejde mojimi rukami. Verím, že keď k vám dorazí balíček, aj vy cítite, s akou láskou som vecičku vyrábala a veľmi sa reším, keď aj vy z nej máte radosť.